Видео

Салата с лубеницом и рукулом

Салата с лубеницом и рукулом

Састојци

  1. лубеница пола мале
  2. фета сир 120 г
  3. ручка 50 г
  4. креч 1/2 (за сок)
  5. воде 1 кашика
  6. маслиново уље 3 кашике
  7. мед 2 кашике
  8. млевени црни бибер по укусу
  9. со на укус
  • Главни састојци

Кување:

Лубеница (имам сорту ниског степена) да би се очистила од коре. Лук лубенице нарежите на коцкице. Исећи фета сир. Комбинујте лубеницу, рукулу и фета сир.

За прељев помешајте сок пола лимете, 1 кашику воде, 3 кашике маслиновог уља и 2 кашике. мед, со и бибер.

Зачините салату. Добар апетит!